м. Вінниця
вул. Замостянська, 27 (напроти міського РАГСу)
Вт-Сб 09:00 -16:00;
Нд 09:00 - 13:00
Робочі години*:
Номер для консультацій:
(068) 056 11 05 - Ірина
Консультації проводяться з 09:00-16:00 щоденно, крім понеділка
(* на період воєнного стану)
Історія виникнення та становлення нотаріату у світі
Професія "нотаріус" існує вже багато століть. Нотаріуси виникли як грамотні писарі, які записували нотатки про важливі події й рішення та робили копії державних та приватних документів.
Стародавній Єгипет. Стародавнє царство: 2750-2250 рр. до н.е.

Єгипетські "писарі" з'явилися в Стародавньому царстві й були першими відомими літописцями в історії.

Знаряддями їхнього ремесла були пігменти, водяні горщики і письмове приладдя, яке вони часто носили на плечах. Писарі користувалися великою повагою і складали цілий клас у єгипетській культурі. Вони були єдиними громадянами, які знали майже про кожну важливу подію в імперії. Через їхні руки проходили особисті листи, дипломатичні повідомлення, заповіти, офіційні прокламації, податкові, адміністративні, економічні та релігійні документи.

Писарі не тільки писали, але й читали повідомлення, тому стародавні листи закінчувалися фразою: "Хай буде вам добре, коли ви це почуєте".

Цікаво, що фараон Тутанхамон був похований із письмовим обладнанням писарів - на випадок, якщо йому потрібно буде здійснювати записи в загробному житті.

Орден Тамплієрів: 1099-1307

Цей орден лицарів був створений із метою оборони хрестоносців на шляху до Святої Землі.

Протягом двохсот років він був досить впливовим та створив сучасну банківську та фінансову систему. Завдяки своєму рівню освіти представники вищого ешелона ордена працювали нотаріусами й засвідчували справжність усіх офіційних тамплієрських документів і прокламацій.

Нотаріуси в Англії: 13-14 століття

Нотаріуси почали працювати в Англії тільки в 13-14 століттях, оскільки англійське загальне право розвивалося вільно від більшості впливів римського права. Нотаріуси часто призначалися Папським легіонером, і в ті ранні роки багато з них були членами духовенства. З часом представники духовенства перестали займатися світською справою, тому миряни в містах та торгових центрах почали приймати на себе офіційний характер і функції сучасного нотаріуса.

В 1533 році був прийнятий Закон про церковні ліцензії, який припинив повноваження Папи Римського призначати нотаріусів і наділив цією владою короля. Традиційно нотаріуси записували питання, що мають судове значення, а також приватні угоди або події у яких була потрібна наявність офіційно завіреного запису або документа, складеного з професійним навиком або знаннями.

Нотаріуси та Христофор Колумб: 15 століття

Нотаріуси супроводжували Колумба в усіх його подорожах, щоб забезпечити королю Фердинанду й королеві Ізабеллі облік усіх виявлених скарбів.

Вони були свідками визначних подій, починаючи з того, як Колумб уперше побачив Новий Світ в 1492 році (нотаріус Родріго де Ескобедо зафіксував цю подію в юридичні документи), і закінчуючи скромними й буденними справами: обіцянками приданого або позики. Нотаріусам доводилося записувати кожну подію належним чином, щоб правдиво зафіксувати її документально.

Нотаріуси в ранній Америці: 1600-1800 р

У Колоніальній Америці в якості нотаріусів призначалися тільки особи з високими моральними якостями для посвідчення і зберігання документів. Їх фундаментальний внесок у колоніальне життя і розвиток Сполучених Штатів розглядається як основна причина успіху американського бізнесу.

Сучаcна професія «нотаріуса» уже сформувалась. Приватні нотаріуси надають можливість всім громадянам швидко та якісно скористатися різноманітними нотаріальними послугами.
22 ГРУДНЯ / 2020

Автор: Notatvb.com
Отримати консультацію
Ім`я
Ваше повідомлення
Телефон
Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтеся з політикою конфіденційності
Імя
Нотаріальна дія
Дата
Час
Коментарі
Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтеся з політикою конфіденційності.
© 2022 Приватний нотаріус Лукашенко Володимир Борисович
вул. Замостянська, 27
(напроти міського РАГСу)
Пн - вихідний
Вт-Сб 09:00-16:00;
Нд 09:00-13:00
(068) 056 11 05
(067) 909 41 33